پاستا پنه آلفردو مرغ

با فیله مرغ و ادویه اختصاصی فرش کیت

توضیحات

۲ ویژگی مهم که پنه مرغ با سس آلفردو را تبدیل به یک غذای محبوب می‌کند، طعم خامه‌ای با پنیر آب شده و سریع آماده شدن آن است. خیلی از مواقع ما به دنبال یک دستور غذای سریع اما خوشمزه برای شام یا ناهار هستیم که نیازی به مواد اولیه‌ی زیادی هم نداشته باشد. پاستا پنه آلفردو یکی از این غذاهاست که هم یک شام سریع و خوشمزه برای مهمان‌های سرزده است و هم گزینه‌ی خوبی برای یک وعده‌ی یک یا دو نفره. آماده کردن سس آلفردو بسیار ساده است و همین موضوع باعث شده دستور پخت پنه آلفردو ساده باشد.

 

این غذا بخاطر هضم نسبتا" سنگین برای وعده نهار پیشنهاد می شود.

استفاده از پنیر پیتزا به مقدار خیلی کم در مرحله آخر طبخ گزینه ای جالب برای خوشمزه تر شدن این غذا است.

از نوشیدنی های گاز دار در کنار این غذا استفاده کنید.

اطلاعات مورد نیاز
20 دقیقه آسان
وسایل مورد نیاز

محتویات سالم و تازه

پاستا لوله ای
پاستا لوله ای

100

پنیر پارمزان
پنیر پارمزان

30 گرم

جعفری
جعفری

10 گرم

روغن سرخ کردنی
روغن سرخ کردنی

60 گرم

سس پاستا
سس پاستا

180

فیله مرغ طعم دار
فیله مرغ طعم دار

160 گرم

قارچ
قارچ

100 گرم

گوجه گیلاسی
گوجه گیلاسی

25

نمک دریا
نمک دریا

به مقدار لازم

...
مرحله اول

ابتدا در یک قابلمه آب را به همراه  نمک و روغن به جوش بیاورید و سپس پاستای پنه را به آن اضافه کنید و طبق زمان نوشته شده روی بسته‌بندی 

یا (حداقل برای ۷ دقیقه)  آن را بپزید. دقت کنید که زمان در این مرحله بسیار مهم است. پس از این که پاستاها نرم شدند آن‌ها را از آب خارج و آبکش کنید. کمی آب ولرم روی آن‌ها بریزید و آن‌ها را تکان دهید تا آب اضافی از آب‌کش خارج شود و کنار بگذارید.

...
مرحله دوم

قارچ ها شسته و آبکش کنید پس از خشک شدن آن ها را ورقه ورقه کنید سپس در یک تابه‌ی بزرگ، قارچ‌های خورد شده را با استفاده  نیمی از روغن سرخ کردنی تفت دهید تا کمی طلائی شوند.

 (دقت کنید که قارچ را همیشه با حرارت بالا تفت دهید و هم بزنید؛ قارچ آب درون‌بافتی زیادی دارد و حرارت بالا از آب انداختن آن جلوگیری می‌کند.)

 

...
مرحله سوم

قارچ‌ها را پس از رنگ گرفتن از تابه خارج کنید،  در همان تابه فیله‌ های مرغ را با مابقی روغن سرخ کردنی و با حرارت بالا تفت دهید، تفت دادن مرغ با حرارت بالا از آب انداختن مرغ جلوگیری می‌کند و اجازه می‌دهد که مرغ آب‌دار و نرم باقی بماند در آخر فیله های مرغ را به صورت حبه ای خورد کنید.

 

...
مرحله چهارم

فیله های مرغ‌ و قارچ را مخلوط کرده و سس پاستا و پنیر پارمزان و نیمی از جعفری را اضافه کنید سپس بر روی حرارت متوسط گذاشته و صبر کنید تا ترکیب شروع به جوشیدن کند چند بار هم بزنید، بعد از 2 دقیقه سس آلفردو آماده است و در نهایت پاستاها را به سس اضافه کنید و مدام هم بزنید تا سس به خورد پاستاها برود(3 تا 4 دقیقه)،  پاستا پنه آلفردو را با مابقی جعفری و گوجه گیلاسی سرو کنید.

 

دیگران سفارش داده‌اند