پیده مرغ

با رب گوجه خانگی و ادویه اختصاصی

توضیحات

پیده مرغ یا همان پیتزای ترکی یک وعده غذایی خوشمزه، لذیذ و در عین حال با پخت آسان است. تهیه پیده مرغ (اگر خمیر آماده داشته باشید) در نهایت ۳۰ دقیقه زمان می‌برد و بزرگ‌ترین مزیت آن این است که تمام افراد از کوچک و بزرگ طعم آن را می‌پسندند.

این غذا در وعده نهار و شام سرو می شود و حتی گزینه بسیار مناسبی برای مهمانی ها  می باشد.

پیده ترکی را با گوشت قرمز، مرغ یا بوقلمون چرخ کرده یا در صورت تمایل با سوسیس و کالباس مورد علاقه‌تان یا اگر گیاه خوارید با مواد مجاز مصرفی در رژیم گیاهخواری مثل سویا و قارچ هم می‌توانید درست کنید. مصرف پیده ترکی بسیار مرسوم است.

ادویه اختصاصی فرش کیت طعم این غذا را بی نظیر کرده است.

جهت سهولت شما عزیزان، بخشی از فرآیند آشپزی توسط تیم آشپزی فرش کیت انجام شده است. 

فرآیند طعم دهی یا مرینیت کردن مرغ با ادویه اختصاصی فرش کیت انجام شده است.

با سفارش این بسته نیمه آماده، یک غذای خوشمزه، به یاد ماندنی و هیجان انگیز را در کنار خانواده محترم داشته باشید.

اطلاعات مورد نیاز
45 دقیقه متوسط
وسایل مورد نیاز
فر

محتویات سالم و تازه

پنیر پیتزا
پنیر پیتزا

75 گرم

سینه مرغ طعم‌دار
سینه مرغ طعم‌دار

175 گرم

کره
کره

10 گرم

نمک دریا
نمک دریا

به مقدار لازم

پول بیبر
پول بیبر

به مقدار لازم

روغن مایع
روغن مایع

15 گرم

آرد پیده
آرد پیده

110 گرم

...
مرحله اول

برای آماده سازی خمیر ابتدا چهار پنجم آرد پیده را در ظرفی ریخته و بر روی آن روغن مایع و نمک بریزید. سپس به میزان نصف لیوان آب ولرم  در چند مرحله به آن افزوده و به خوبی ورز دهید. در آخر مقدار آرد کنار گذاشته را کم کم به آن اضافه کرده تا حدی که خمیر به دست نچسبد. روی ظرف را پوشانده و در محیطی نسبتا گرم حداقل 30 الی 45 دقیقه به آن استراحت دهید. ( به اندازه کافی در آرد، مخمر خشک موجود است).

...
مرحله دوم

خمیر را (برای کیت دو نفره) به 2 قسمت تقسیم کرده و چونه گیری کنید. اکنون با دست آن را به اندازه پیده در آورید (عرض 25 تا 30 سانتی). با کمک آرد این کار را انجام دهید تا راحت باز شود. سپس با وردنه آن را نازک کنید. بهتر است که سینی فر را روغنی کنید. باید به اندازه سینی خمیر را باز کرده و دقت کنید که زیاد دراز نباشد.

...
مرحله سوم

حالا مواد پیده را بر روی این خمیر بریزید و در فر ۲۰۰ درجه سانتیگراد که از قبل گرم شده قرار دهید. وقتی کناره های آن طلایی شد از فر در آورید. سپس پنیر پیتزا را بر روی پیده بریزید و به کناره های آن کره ذوب شده بمالید (اگر مقداری کره به داخلش هم بزنید خوشمزه تر نیز می شود). ۱۰ دقیقه دیگر پیده را داخل فر قرار دهید تا رویش طلایی و پنیر ذوب شود.

پیده مرغ با دست پخت شما آماده است، در زمان سرو بر روی آن مقداری پول بیبر بریزید و میل کنید. نوش جان!

دیگران سفارش داده‌اند