پاستا پنه بیف آلفردو

با گوشت گوساله سفید ران و سس پاستا

توضیحات

دو ویژگی مهم که پنه بیف با سس آلفردو را تبدیل به یک غذای محبوب می‌کند، طعم خامه‌ای با پنیر آب شده و سریع آماده شدن آن است. خیلی از مواقع ما به دنبال یک دستور غذای سریع اما خوشمزه برای شام یا ناهار هستیم که نیازی به مواد اولیه‌ی زیادی هم نداشته باشد. پاستا پنه بیف آلفردو یکی از این غذاهاست که هم یک شام سریع و خوشمزه برای مهمان‌های سرزده است و هم گزینه‌ی خوبی برای یک وعده‌ی یک یا دو نفره خواهد بود. آماده کردن سس آلفردو بسیار ساده است و همین موضوع باعث شده دستور پخت پنه بیف آلفردو ساده باشد.

 

ملاحظات و توجهات:

این غذا بخاطر هضم نسبتا" سنگین برای وعده نهار پیشنهاد می شود.

استفاده از پنیر پیتزا به مقدار خیلی کم در مرحله آخر طبخ گزینه ای جالب برای خوشمزه تر شدن این غذا است.

از نوشیدنی های گاز دار در کنار این غذا استفاده کنید.

اطلاعات مورد نیاز
15 دقیقه آسان
وسایل مورد نیاز

محتویات سالم و تازه

پاستا لوله ای
پاستا لوله ای

100

پنیر پارمزان
پنیر پارمزان

10 گرم

جعفری
جعفری

10 گرم

روغن سرخ کردنی
روغن سرخ کردنی

30 گرم

سس پاستا
سس پاستا
سیر،کره، شیر پر چرب، نمک دریا، خامه، فلفل سیاه، پنیر پارمزان

90

قارچ
قارچ

100 گرم

گوجه گیلاسی
گوجه گیلاسی

25

گوشت طعم‌دار
گوشت طعم‌دار
سفید ران گوساله، ادویه اختصاصی، نمک دریا، روغن زیتون بکر

160 گرم

...
مرحله اول

ابتدا در یک قابلمه آب را به همراه نیمی از روغن به جوش بیاورید و سپس پاستای لوله ای را به آن اضافه کنید و حداقل برای ۷ دقیقه  آن را بپزید. دقت کنید که زمان در این مرحله بسیار مهم است. پس از این که پاستاها نرم شدند آن‌ها را از آب خارج و آبکش کنید. کمی آب ولرم روی آن‌ها بریزید و آن‌ها را تکان دهید تا آب اضافی از آب‌کش خارج شود و کنار بگذارید.

...
مرحله دوم

قارچ ها شسته و آبکش کنید پس از خشک شدن آن ها را ورقه ورقه کنید سپس در یک تابه‌ی بزرگ، قارچ‌های خورد شده را با استفاده  باقیمانده روغن سرخ کردنی تفت دهید تا کمی طلائی شوند.

 (دقت کنید که قارچ را همیشه با حرارت بالا تفت دهید و هم بزنید؛ قارچ آب درون‌بافتی زیادی دارد و حرارت بالا از آب انداختن آن جلوگیری می‌کند.)

 

...
مرحله سوم

گوشت طعم دار را به قارچ اضافه کرده و خوب هم بزنید. سپس سس پاستا را هم به تابه اضافه کرده و بر روی حرارت متوسط گذاشته و صبر کنید تا ترکیب شروع به جوشیدن کند. چند بار هم بزنید، بعد از 2 دقیقه مایه و سس آلفردو آماده است. در نهایت پاستاها را به سس اضافه کنید و مدام هم بزنید تا سس به خورد پاستاها برود(3 تا 4 دقیقه). پاستا بیف آلفردو را با پنیر پارمزان، جعفری و گوجه گیلاسی سرو کنید.

پاستای خوشمزه با دستپخت شما آماده است. نوش جان!

دیگران سفارش داده‌اند