شاه میگو سوخاری

با چاشنی، سس تارتار و سس دریایی اختصاصی

توضیحات

میگو سوخاری یکی از غذاهای همه پسند و خوشمزه است. این غذا را به عنوان شام یا ناهار می توانید نوش جان کنید. میگو با توجه به خواصش یک غذای کامل محسوب می شود. میگو سوخاری را می توانید با انواع سالادها، سس ها سرو کنید. طرز تهیه این غذا بسیار ساده و راحت است. و می توانید این غذای سریع را در خانه آماده کنید. میگو تمام اسید آمینه های ضروری برای رشد را دارد. پروتئین میگو به راحتی هضم می شود برای همین برای تمام افراد یک انتخاب مناسب است.

 

اطلاعات مورد نیاز
15 دقیقه آسان
وسایل مورد نیاز

محتویات سالم و تازه

آرد پانکو
آرد پانکو

100 گرم

تخم مرغ
تخم مرغ

1 عدد

روغن سرخ کردنی
روغن سرخ کردنی

120 گرم

کنجد سفید
کنجد سفید

5 گرم

آرد مخصوص
آرد مخصوص
آرد، نشاسته ذرت

50 گرم

چاشنی طعم دهنده
چاشنی طعم دهنده
ادویه اختصاصی فرش کیت، نمک دریا، پودر سیر

1 گرم

سس تارتار فرش کیت
سس تارتار فرش کیت

20 گرم

سس دریایی فرش کیت
سس دریایی فرش کیت

20 گرم

سس نان
سس نان
پاپریکا،رزماری خشک،روغن زیتون بکر،نمک دریا

15 گرم

شاه میگو پاک شده
شاه میگو پاک شده

150 گرم

نان باگت مینی
نان باگت مینی

1 عدد

...
مرحله اول

ابتدا به شاه میگوی پاک شده، چاشنی طعم دار را افزوده (به آرامی این کار را انجام دهید تا میگوها خورد نشوند) و 5 دقیقه به آن زمان دهید. سپس میگوهای طعم دار را  در آرد مخصوص زده و در ادامه آن را در تخم مرغ که از قبل کاملا زرده و سفیده آن را هم زدید بزنید. 

 

...
مرحله دوم

در این مرحله شاه میگوها را در آرد پانکو زده و خوب آغشته کنید. در یک ظرف دیگر مقداری آرد پانکو ریخته و شاه میگو ها را بعد از این مراحل در آن بچینید. دلیل ریختن آرد پانکو در آن ظرف برای جلوگیری از چسبیدن میگو ها به ظرف می باشد.

 

...
مرحله سوم

برای درست کردن فرنچ تست طعم دار، نان باگت مینی را برش زده و با برس آنها را به سس نان آغشته کنید و در یک تابه به آرامی دو طرف نان ها را تفت دهید. (نیاز به افزودن روغن نیست، سس نان روغنی میباشد). 

 

...
مرحله چهارم

روغن سرخ کردنی را در یک ظرف عمق دار اما کوچک بریزید به این وسیله سطح روغن بالا می آید و هنگام سرخ کردن، شاه میگو های سوخاری در روغن شناور می‌شوند. اجاق را روشن کرده و دمای روغن به طوری باشد که هنگام افزودن شاه میگو به ظرف روغن حالت قول خوردن داشته باشد. دمای روغن خیلی بالا نباشد، چون باعث سوختن سوخاری ها و سفت شدن میگو ها می‌شود. میگوها را دانه به دانه به ظرف روغن افزوده و دقت کنید که زمان سرخ کردن میگو ها دو الی سه دقیقه می باشد.

پس از سرخ شدن میگوها  از کنجد برای تزیین غذا استفاده کنید.

غذای شما آمادست. با فرنچ تست طعم دار و سس های مخصوص فرش کیت  نوش جان کنید.

 

دیگران سفارش داده‌اند