میز غذاخوری را چگونه چیدمان کنیم؟

اصول چیدمان میز ناهارخوری

چیدمان میز ناهارخوری

ممکن است برای چیدن میز غذاخوری چند سوال ذهن شما را درگیرکند.

چیدمان میز یک مسئله‌ی سلیقه ایست یا از یک سبک و روش استانداردی طبعیت می‌کند؟ آیا مربوط به فرهنگ فرد میزبان می‌شود یا یک نکته بین‌المللی است؟

میزی که به شکل زیبا، با رومیزی تمیز و چند شاخه گل تزئین شود و کاردها، چنگال ها و لوازم دیگر به طرز صحیحی روی آن چیده شوند، نه فقط اشتهای افرادی را که سر آن میز غذا می‌خورند، برمی انگیزد؛ بلکه سبب می شود آنهایی که دور آن میز برای صرف غذا جمع شدند، حداکثر سعی خود را برای رعایت آداب غذاخوردن به کار برند.

در این

چیدمان اصولی میز چالشی است که امروز درمجله‌ی فرش کیت به آن می‌پردازیم.

نخستین مسئله که در چیدمان میز ناهارخوری باید رعایت کنید این است که وسایل میز را از کل به جزء بچینید. به این ترتیب که باید از لبه‌های میز شروع به چیدن وسایل کرد و کم کم به سمت مرکز میز رسید. توجه به این نکته مهم است که هیچ یک از تزئینات روی میز نباید به اندازه ای بلند باشد که مانع دید افراد دور میز گردد.

اصلی‌ترین اقلامی که در میز غذا مورد استفاده قرار می‌گیرند بشقاب، لیوان، قاشق و چنگال و نمک پاش و فلفل پاش به تعداد کافی است که چیدمان هر یک تابع قوانین خاص است.

  • رومیزی نخی یکی از عناصر مهم برای چیدمان است.
  • زیربشقابی یا رانر(نوار پارچه‌ای با عرض حدود 60 سانتیمتر که وسط میز ناهارخوری قرار گرفته و از دو طرف آویزان می‌شود).
  • ظروف و کارد و چنگال باید 5/2 سانتی متر با لبه میز فاصله داشته باشد.
  • چاقوها در سمت راست بشقاب شام و چنگال‌ها در سمت چپ قرار می‌گیرند.
  • لبه برش چاقوها باید به سمت صفحه باشد.
  • دستمال سفره باید مرتب جمع شده و روی صفحه کناری قرار بگیرد.
  • با استفاده از گل و سایر عناصر تزیینی مهمانان احساس راحتی می‌کنند و به صرف غذا ترغیب می‌شوند.

مواد غذایی به ترتیب از سبک ترین تا سنگین ترین، مواد اولیه برای دسرها یا سردترین و گرمترین‌ها قرار می‌گیرند. تکه‌های تزیین میز به گونه ای قرار می‌گیرند که تداخلی با مواد غذایی نداشته باشند. دستمال های کاغذی بین صفحات قرار می‌گیرند.

موضوع این است که هر قدر میز غذاخوری خود را بهتر چیدمان کرده باشید، راحت تر از عهده سرویس دادن به مهمانان خود برمی‌آیید.

 ایده های جالب برای تزیین میز ناهارخوری 

دکوری و اکسسوری برای دیزاین میز ناهار خوری به کار ببرید.

تنوع رنگی، دیزاین میز ناهار خوری را خارق العاده می‌کند.

از بانکه برای چیدمان روی میز استفاده کنید.

حصیر را در چیدمان میز ناهار خوری را خارق العاده می‌کند.

از زیبایی گل در چیدمان میز ناهارخوری بهره بگیرید.

حصیر را در چیدمان میز ناهار خوری به سبک بوهو استفاده کنید.

روکش میز ناهارخوری را فراموش نکنید.

از شمع استفاده کنید.

باتوجه به فصل میز را تزیین کنید.

رنگ طلایی چیدمان میز ناهارخوری را لوکس می‌کند.

تا انتهای این پست همراه ما باشید.

تاکردن دستمال

امروزه دستمال‌های متنوعی در رنگ‌ها و مواد مختلف موجود است. دستمال کاغذی بیشتر برای غذاخوری غیر رسمی استفاده می‌شود در حالی که برای غذاخوری رسمی، دستمال کتان ترجیح داده می شود. دستمال را می‌توان به روش های مختلفی تاکرد. می‌توانند به صورت گل، شخصیت یا برخی از اشیا شکل بگیرند. یک دستمال کاملاً تا شده و کاملاً مناسب روی بشقاب، توجه مهمانان را به خود جلب می‌کند.

تعداد و طرز چیدن وسایل غذاخوری برای ناهار و شام بستگی به دو چیز دارد: یکی نوع غذا و دیگری رسمی یا غیر رسمی بودن مجلس.

برای میزهای رسمی از شمع های سفید و میزهای غیر رسمی از شمع هایی با رنگ های شاد استفاد کنید. اگر از شمعدان و یا شمع سر میز غذاخوری استفاده می کنید، شمع ها باید در فاصله ای بالاتر از گل ها بسوزند تا گلبرگ های گل را نسوزانند. فضایی که این وسایل در وسط میز اشغال می کنند، نباید بیشتر از یک دوم سطح وسط میز باشد؛ زیرا شما برای چیدن ظروف و میهمان شما به فضایی برای قرار دادن دستها، در وسط میز به فضایی کافی احتیاج دارد.

اصول چیدمان میز صبحانه

برای چیدن میز صبحانه بشقاب اصلی که در آن نان را قرار می‌دهید باید وسط قرار بگیرد. در سمت چپ آن چنگال و دستمال پارچه‌ای و در قسمت بالای دستمال پارچه‌ای بشقابی که در آن پنیر، کره، مربا و … قرار دهید. در سمت راست بشقاب اصلی، چاقو و قاشق چایخوری را قرار دهید. در سمت راست چاقو، فنجان چای یا قهوه و در بالای آن لیوان آبمیوه را قرار دهید.

اصول چیدمان میز ناهار خوری

در میز ناهارخوری بشقاب اصلی وعده غذا در وسط قرار دهید. در سمت چپ بشقاب، چنگال غذا خوری و سالاد خوری و در دستمال پارچه را قرار دهید. در بالای چنگال‌ها و دستمال پارچه‌ای بشقاب سالاد را قرار دهید. در سمت چپ بشقاب اصلی کارد و قاشق غذا خوری و بالای آن دو لیوان آب را قرار دهید.

اصول چیدمان میز شام

بشقای اصلی را در وسط قرار دهید. درون آن بشقاب دسر و در سمت چپ دستمال پارچه ار قرار دهید. روی دستمال پارچه‌ای چنگال غذا خوری و چنگال سالاد خوری را قرار دهید. در بالای این دو بشقاب مخصوص سالاد و درون آن کارد کوچکی برای بریدن تکه‌های بزرگ سالاد ودسر قرار دهید. در سمت راست قاشق غذا خوری و کارد غذای خوری برای بریدن گوشت، استیک و فیله قرار دهید. در بالای این دو لیوان‌های مختلف برای نوشیدن آب و نوشابه را بگذارید.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن